Eva Urbanová

03 – Eva Urbanová – České bedýnky, tradičně, s láskou a poctivostí

prehrat-rozhovor

Eva Urbanová, podnikatelka, maminka dvou dětí a majitelka konceptu České bedýnky je hostem Zdenčina pokecu. Projektem žije už od září 2014, kdy mu dala reálnou podobu. Práci dělá s láskou a radostí. O svůj příběh se s námi podělila.
Pod názvem České bedýnky najdeme projekt mladé podnikatelky, která dostala nápad nabízet něco opravdu poctivého a dobrého. Do bedýnky z kvalitního dřeva se tak rozhodla uložit produkty regionálních výrobců, které si sama vybírá, navštěvuje je a ověřuje si kvalitu jejich produktů. Velmi zajímavé je, že do výroby bedýnky ze dřeva, která v domácnosti jistě najde i další využití, zapojuje i handicapované lidi, kteří její život ve značné míře ovlivnili.eva_urbanova

Vznik konceptu České bedýnky Eva popisuje jako „puzzle“, které do sebe poskládala na základě zkušeností a zážitků ze života. Smyslem je nabídnout lidem něco opravdu dobrého, zvýraznit krásu České republiky i poukázat na poctivost regionálních výrobců.

Jak v rozhovoru pro Zdenčin pokec Eva přiznává, byly začátky těžké a nechyběla ani období, kdy to chtěla vzdát. Naštěstí jí hodně pomáhal manžel, kterému je velmi vděčná. Největším dopingem jsou pro ni ohlasy zákazníků a pořádně ji nakopla i účast a umístění ve třech soutěžích, kde měla možnost svůj koncept představit.

V současné době má Eva rozjetý e-shop a plánuje otevřít kamennou prodejnu v Pardubicích. Pohrává si  s nápadem nabídnout České bedýnky i v nemocničních bufetech. Co však razantně odmítá je prodej bedýnek do řetězců, kde se prý rozhodně nikdy nedostanou. V podcastu úspěšných Eva prozradila, že projektem nevydělává závratné sumy, jelikož jej ještě dotuje. Do budoucna však konceptu věří a je ráda, že se rozhodla jít cestou svobody, kreativity a neuvěřitelné dřiny. Takhle je šťastnější a v práci vidí smysl. Lidem s podobnou touhou by doporučila rozhodně to zkusit, sdílet svůj příběh a nebát se toho. Doporučuje držet se své vize, ale také naslouchat názorům zkušenějších osob.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Motto a citát:
Velmi oblíbeným Eviným citátem byl ten se zněním: „s úsměvem jde všechno líp“, ale v současnosti vyhrává především její vlastní citát: „pracuji s poctivostí, srdcem i s láskou“.

Aha efekt:
Svůj aha efekt Eva zažila v období, kdy se její práce téměř nehnula, neměla žádné objednávky, ani ohlasy a v novinách jí nevyšly žádné články. Účast v soutěži „Rozjezdy roku“ a následné umístění na 2. místě Eva považuje za odražení se ode dna – za aha efekt, díky kterému se rozhodla v práci pokračovat.

Moderní nástroj (internet/business/software):
Při své práci Eva často využívá notebook, skener a tiskárnu. Největšího pomocníka však vidí v chytrém telefonu, kde má stažené nejrůznější aplikace – mapu regionálních výrobců, poznámkový blok s možností nahrávání diktafonem a další.

Největší chyba či poučení v podnikání:
Velké poučení Eva vidí v případu, kdy ji jedna společnost nezaplatila za dodané zboží. Od té doby je Eva více ostražitá a s ostražitostí bude vybírat i své zaměstnance, které bude pro růst konceptu určitě potřebovat.

Nejoblíbenější kniha:
Eva doporučuje knihy s duchovní tématikou
„Čtyři dohody“ , Miguel Ruiz
„Tajemství“,  Rhonda Byrne.

Webové stránky:
www.ceske-bedynky.cz

Kontaktní údaje hosta:
tel.: +420 773 201 072
eva.urbanova@ceske-bedynky.cz
LinkedIn
facebook.com/ceskebedynky

Rozhovor moderovala Ing. Z. Tomaidesová, trenér a kreativní kouč.