vita-valka-zdencinpokec

04 – Víťa Válka – S rodinou v karavanu na cestách a zároveň v práci

prehrat-rozhovor

Víťa Válka – cestovatel, web designér, ilustrátor a digitální nomád se stal hostem rozhovoru pro podcast úspěšných a podělil se o svůj úspěch.
Jak v podcastu úspěšných Víťa uvedl, jeho životní změna začala pořízením karavanu. Spolu s vozem se do pohybu dal i jeho život. Než však dospěl do dnešní pozice, musel vymyslet plán. Plán jak zkombinovat práci, cestování i rodinný život s malými dětmi. A ono to vyšlo! Dnes žije Víťa Válka jako digitální nomád a se svou ženou i dětmi část roku prožije na cestách. Podle Víťa byla jeho profese web designéra a ilustrátora k takové změně ideální neboť jediné co k práci potřeboval byl počítač.

Zároveň však přiznává, že se změnou stylu práce se poměrně změnila i jeho klientela. Jako digitální nomád je Víťa odkázaný na on-line komunikaci a osobních schůzek se účastní minimálně. Z větších firem a společností přešel na malé weby a živnostníky, u nichž věří v otevřenější a pro obě strany výhodnější komunikaci.vita-valka-nomad

A jak to bere rodina? Podle Víti z tohoto způsobu života úspěšně těží všichni její členové. Věří, že právě jeho děti mají díky digitálnímu nomádství více podnětů než za normálních okolností a dodává, že cestování karavanem je mnohem jednodušší  neboť si berete svůj kousek domova s sebou. Ovšem úspěšný přínos vidí i ve své práci, osobním životě i příjmech rodiny. Na vše má teď více času, žije podle svých pravidel a je šťastnější. Zároveň však klade důraz i na nutnost disciplíny a jakéhosi plánu.

Všem, kteří touží po podobné změně života doporučuje rozhodně se nebát a změnu praktikovat v malých krůčcích. Víťa tvrdí, že je lepší změnu „vyprovokovat“ z vlastní strany než pak na nečekanou změnu reagovat.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Jak pravidelně poslouchat podcasty z tabletu či mobilu klikni na návod.

Tipy pro posluchače

Motto a citát:
Vítězslav razí motto: „mě nenasereš“.

Aha efekt:
Za aha efekt krom jiného považuje i pořízení karavanu. Protože právě díky karavanu mohlo všechno začít fungovat tak, jak to funguje dnes.

Moderní nástroj (internet/business/software):
Při své práci využívá zejména „Inkscape“ , „Toggl“ a „Google kalendář“.

Největší chyba či poučení:
Vítězslav připustil, že by spoustu věcí v jeho životě mohl pochopit a začít dělat mnohem dříve, čímž by získal náskok.

Nejoblíbenější kniha:
Z oblíbených knih Vítězslav doporučuje
„Váš soused je milionář“, William D. Danko a Thomas J. Stanley
„Podnikání v USA“, John Vanhara
„Bohatý táta chudý táta“, Robert T. Kiyosaki a Sharon L. Lechter

Kontakt:
www.vitavalka.cz

One thought on “04 – Víťa Válka – S rodinou v karavanu na cestách a zároveň v práci

Comments are closed.