Jan Tausig

05 – Jan Taussig – Úspěch začíná stravou s programem Sportvital Nutrition

prehrat-rozhovor

Jan Taussig – bývalý tenista, spolumajitel firmy Sportvital a spoluzakladatel programu Sportvital Nutrition. Program Sportvital Nutrition, který můžete najít na stránce www.sportvital-nutrition.cz je v České republice jedinečným programem, podle nějž mohou postupovat nejen vrcholoví sportovci, ale i běžní uživatelé, kteří se sebou chtějí pracovat, zdravě se stravovat a věnovat se pohybu.

Každý kdo má zájem, si může v programu založit svůj profil a spravovat jej jak z notebooku, tak i z chytrého telefonu. Co vedlo Jana a jeho kolegy k vytvoření takového programu? Zejména jeho nepřítomnost v této oblasti. Jak Jan v podcastu úspěšných prozradil, s kolegy pro svou firmu hledal nějakou databázi zdravých a nezdravých potravin, o kterou by se mohl kdokoliv se snahou zdravě žít opřít. Jelikož žádný takový nenašli, rozhodli se jej vytvořit. Teď se programu věnují již dva roky, program sklízí dobré ohlasy a ke svým účelům jej využívá i lékařská fakulta. Svůj obdiv si získal i na výstavě Expo v Miláně.jan-tousig-kolo

Zajímavá je skutečnost, že prvními klienty v té době ještě neexistujícího programu Sportvital Nutrition byly děti. Ve Zdenčině pokecu Jan uvedl, že mají za sebou hodně práce a dřiny, ale zároveň také připustil, že je to běh na dlouhou trať a spousta práce ještě není hotová.

Zapracovat se musí hlavně na marketingu. Jak Jan tvrdí, ohlasy jsou velké, jejich cílem je o významnosti programu přesvědčit co možná nejvíce lidí. Doporučuje také pohyb, zdravou stravu a hlavně pozitivní myšlení.

Celý rozhovor si poslechněte v podcastu nahoře!

Tipy pro posluchače

Motto a citát:
Jeho nejoblíbenějším citátem je ten se zněním: „co tě nezabije, to tě posílí“.

Aha efekt:
Aha efektem bylo pro Jana zjištění, že lidé spíše než informace podložené autoritou nebo odborníkem ocení nepodložené, dokonce i vymyšlené informace, které je přitáhnou tím, že se jim zkrátka a jednoduše líbí, což podle Jana není dobře.

Moderní nástroj (internet/business/software):
Jan zmiňuje oblíbenou aplikaci strava.com, hodně používá i mapy nebo GPS navigaci.

Největší chyba či poučení:
Jak Jan v rozhovoru přiznává, nesoustředí se on a kolegové ve svém podnikání na jednu věc, nýbrž mají rozděláno spoustu věcí. Chybí jim zaměření a specializace. Zároveň si však myslí, že je dobré všechny věci v portfoliu udržet a dále na nich paralelně pracovat.

Nejoblíbenější kniha:
„Steve Jobs“ Walter Isaacson

Webové stránky:
www.sportvital.cz
www.sportvital-nutrition.cz (nutriční software)

Kontakt na hosta:
taussig@sportvital.cz
facebook.com/sportvital.cz