Ludmila Vráželová

07 – Ludmila Vráželová – Strach jako parťák na cestě k úspěchu

prehrat-rozhovor
Ludmila Vráželová
 pracuje v informačních technologiích jako IT governance konzultant, nedávno začala podnikání na volné noze, ráda cestuje, a proto často pracuje i v zahraničí.

Ludmila v podcastu úspěšných prozradila, že svůj největší úspěch vidí v rozhodnutí pracovat na volné noze, stejně jako v práci v zahraničí, kde měla možnost rozšířit si své obzory. Při své IT profesi mohla pracovat krom jiných zemí i v Indonésii a Arabských Emirátech, kde zažila mnohá dobrodružství. Pobyt a práci v Indonésii, kde strávila jeden rok, Ludmila popisuje jako úžasnou zkušenost, kde měla možnost poznat zásadní kulturní rozdíly. Nejhorší podle ní bylo zvyknout si na jinou mentalitu i odlišný způsob komunikace. A zatímco počasí v Indonésii ji vyhovovalo, dlouho si nemohla zvyknout na tam běžné sociální kastování. S úsměvem popisuje, že se v Indonésii cítila jako celebrita a dokonale si „namasírovala“ své ego.

Jak lze najít práci v zahraničí?

Ludmila ve Zdenčině pokecu prozradila, jak práci hledala ona. Většinou prý platí podobná pravidla jako v Čechách. Je důležité být aktivní a trpělivý. Pro hledání doporučuje internet a stránky „careerjet“  se zaměřením podle destinace. Také doporučuje se zaměstnavateli i ostatními sdílet skutečnludmila_vrazelova_zdencinpokecost, že po práci v zahraničí toužíte.

I přesto, že v rozhovoru působí Ludmila sebejistě, zmiňuje téma strachu, který zažívala a stále zažívá permanentně. Většinou ji však onen strach dostal pokaždé dále. Také proto všem posluchačům doporučuje strach překonat a nebát se ničeho, protože to opravdu stojí za to.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Staňte se odběratelem YouTube kanálu.

Tipy pro posluchače

Motto a citát:
Ludmila zmiňuje svůj zavedený princip – „jde do všeho, co je pro ni moc těžké nebo z čeho má strach. Čím více překoná strachu, tím lépe“.

Aha efekt:
Svůj aha efekt zažila, když přecházela z práce pro firmu na vlastní podnikání. Uvědomila si, že to dokáže zcela sama.

Moderní nástroj (internet/business/software):
CareerjetGoogle Apps, Audible, Meetup, Mindmaps

Největší chyba či poučení:
V rozhovoru pro podcast úspěšných Ludmila lituje nabídek v začátcích své práce, které z důvodu strachu a nízkého sebevědomí odmítala. Má za to, že obzory by teď mohly být mnohem lepší. Bilancuje i nad skutečností, že si dosud nezaložila rodinu, a proto nemá zázemí.

Nejoblíbenější kniha:
7 návyků skutečně efektivních lidí“ od Stephena Coveye
Hranice“ od Henryho Clouda a Dr. Johna Townsenda.

Kontakt:
linkedin.com/in/vrazelova/cs
e-mail: ludmila.vrazelova@gmail.com