11-zdenka-kotva

11 – Zdenka – Kotva jako most mezi strachem a štěstím

prehrat-rozhovor

Ahoj, dnes mám svůj třetí vlastní podcast, ve kterém budu mluvit o kotvách. Co to vůbec je ta kotva a jak se tvoří? Poslechněte se v podcastu. Využiji příklady z praxe, ze školení a koučování. Chcete si metodu vyzkoušet na vlastní kůži? K čemu kotva slouží?

U této techniky často zmiňuji pojem kotva. Ona pomyslná kotva slouží jako pomocník pro navedení příjemné chvilky v momentu, kdy se necítíme úplně dobře. Myslím, že každý z nás máme nějakou „kotvu„, ale asi si to ani neuvědomujeme. Kotvou v osobním rozvoji může být cokoliv. Tímto způsobem si pomůžeš v nepříjemných životních situacích – použiješ pomocnou kotvu a situaci pak vnímáš lépe.

V čem spočívá úspěch kotvy?

Takzvaná metoda kotvy má úzkou souvislost s nějakým emocionálním zážitkem – někdy je toho na nás až moc, máme trému, necítíme se zcela dobře a k tomu, abychom tuto situaci změnili, použijeme právě onu techniku. Krom toho, že kotva samovolně vznikne, si ji můžete i sami vytvořit. Kotva pomáhá získat vnitřní klid, sebevědomí či lepší náladu.

Zajímá tě způsob, jak a kdy ji použít? Klikni nahoře na šipku a poslechni si podcast. Víš o situacích, kdy by se ti hodila? Kotvu si lze i vytvořit cíleněcanvas_heart. Tak, jak posilujeme své svaly sportováním, tak posilujeme a vytváříme emoční svaly. Pokud se budete metodě věnovat pravidelně,  bude to čím dál tím jednodušší a navození šťastného pocitu bude jen otázkou chvilky.

Oslov mě ke spolupráci. Vedu workshopy a koučuji, kde kotvu společně vytváříme. Metoda kotvy je mou oblíbenou metodou (pochází z NLP/Neurolingvistické programování), která mi umožňuje dostat se ven z reality, vypnout  a načerpat další síly. Ostatním ji můžu vřele doporučit. Pokud i ty chceš na sobě metodu vyzkoušet, stačí kliknout na podcast, ve kterém se dozvíš více.

Těším se na Tebe ve Zdenčině pokecu. O kotvě píšu i na mém blogu věnovaného osobnímu rozvoji „Chci změnu„. V jakých kurzech se můžeš s kotvou setkat? Např. Asertivní komunikace pro ženy, Efektivní komunikace podle NLP či Psychologie prodeje – prodejní komunikace.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty. Staň se odběratelem YouTube kanálu.

Tip na knížku z oblasti NLP:
NLP pro každého – naprogramujte svou hlavu na úspěch, Richard Bandler a Owen Fitzpatrick

„Co vidíme, vidíme pouze skrze sebe. Jsme médiem, které vstupuje mezi nás samé a ostatní věci.“

Joseph Joubert

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *