12-marketa-ubikova

12 – Markéta Ubíková – Člověk je autorem svého života

prehrat-rozhovor
Markéta Ubíková – maminka, podnikatelka, expertka v oblasti PR marketingu na sociálních sítích. Lektorka a tvůrce projektu Smart žena, který má za cíl zvýšit digitální gramotnost žen.

Markéta Ubíková na sebe v podcastu úspěšných prozradila mnohé. Mimo jiné i fakt, že než se dostala ke své nynější práci v oblasti PR marketingu na sociálních sítích, pracovala do konce roku 2015 jako ředitelka organizace „Čisté nebe“, která prosazuje právo obyvatel Ostravska na čistý vzduch (aktuálně je v dozorčí radě společnosti). Pro neziskovou organizaci „Čisté nebe“ vymyslela aplikaci SmogAlarm (link níže). Ta měla nečekanou odezvu. Pro všechny je zdarma a slouží hlavně lidem ve smogem postižených oblastech. Markéta žije ve Frýdku-Místku. Právě během spolupráce s marketa-ubikovaorganizací „Čisté nebe“ hledala Markéta způsob, jak zkombinovat péči o dítě s prací a dostala se k podnikání.

Nyní pracuje v oblasti PR marketingu a za svůj úspěch aktuálně považuje projekt Smart žena. Projekt má za cíl zvýšit IT gramotnost u žen, protože jak Markéta tvrdí, je stále spousta žen, které mají z IT technologií strach a respekt. Podle Markéty je zbytečné zavírat se před věcmi, které v mnohém usnadní život, a proto se vědomosti z této oblasti snaží ostatním ženám předávat zábavnou a srozumitelnou cestou.  Její cílovou skupinou tak jsou zejména firmy oslovující ženy i ženy samotné.

Ve Zdenčině pokecu Markéta poodhalila své budoucí plány, kterými bude hlavně péče o ještě nenarozené miminko. Hned jak to bude možné, však chce více zapracovat na projektu Smart žena, kde zvažuje i nabídku on-line kurzů.

Při svém podnikání a komunikaci s lidmi Markéta klade důraz na oslovení cílové skupiny. Klíčové je pro ni používat takový jazyk, kterému cílová skupina porozumí. Také se snaží být k lidem mnohem otevřenější a odsuzuje časté strohé a neosobní jednání většiny firem.

V rozhovoru je zřejmé, že Markéta přisuzuje IT technologiím velkou váhu. Podle ní právě IT nástroje mají pomáhat nejen ženám, ale také všem lidem lépe si zorganizovat život a žít v menším chaosu. Všem posluchačům, kteří by chtěli podnikat Markéta vzkazuje, aby se nebáli, ale zároveň se na podnikání dívali realisticky.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře!

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
Druhý věk strojů – Andrew McAfee, Erik Brynjolfsson

Motto a citát:
Markéta v Podcastu úspěšných zmiňuje svou oblíbenou myšlenku: „člověk je autorem svého života“.

Aha efekt:
aha efektem pro Markétu je skutečnost, že je nanejvýš důležité mluvit s cílovou skupinou jejich jazykem, nabídnout jim to, co potřebují.

Moderní nástroj (internet/business/software):
doporučuje hlavně Google Appswww.wunderlist.com a SmogAlarm (Android, Apple).

Největší chyba či poučení:
Markéta se naučila vytvářet si časové polštáře, na zakázku si bere více času a tím předchází shonu.

Kontaktní údaje:
www.carfreerodina.cz
www.ubikova.cz
www.facebook.com/marketa.ubikova
www.cistenebe.cz