banner-26-zdenka

26 – Zdenka – Malý krok k velké změně s Kaizen!

prehrat-rozhovor

Ahoj, vítej u dalšího mého podcastu na téma využití japonské filozofie Kaizen. Když jsem o filozofii slyšela poprvé, zaujala mě hlavně její jednoduchost. Malé kroky vedou k velkým cílům? No to je perfektní, řekla jsem si. A proto budu ráda, když se o této filozofii Kaizen dozvíš i ty! Zajímá tě cesta malých krůčků, tak klikni na podcast!

Dělám malé kroky, ale za chvíli se dopracuji k velkému skoku v životěk úspěchu. Tak přesně funguje metoda Kaizen, o které jsem četla zajímavou knížku od Roberta Mauera. Metoda pochází z Japonska, kdy po válce docházelo k různým obnovám a rekonstrukcím ve výrobě, v hospodářství a podobně. Až po čase se metoda začala používat nejenom ve výrobě, ale i s ohledem na osobní rozvoj člověka. Vynikající je, že lze Kaizen použít u čehokoliv. Hubneš, chceš se naučit nový jazyk, chceš změnu na poli osobním nebo pracovním? Aplikuj metodu Kaizen! Je rozhodně lepší udělat tři malé kroky, než jeden velký skok a zlomit si nohu.ebook-kaizen-chci-zmenu

V podcastu úspěšných uvádím příklady z praxe, třeba o tom, jak se naší mozkové části s názvem Amygdala nelíbí velké změny.  Jedeš na kole, nemáš kondici a najednou se před tebou objeví velký kopec, co uděláš? Metoda Kaizen se mi natolik líbila, že jsem všechny mé zkušenosti a poznatky sepsala do e-booku Kaizen – chci změnu.

Na závěr malá rada. Malé věci a malé pokroky přemění strachy i obavy a my získáváme sebejistotu. V praxi to znamená:

  1. zabývej se malými myšlenkami – pro rozvinutí nových schopností a návyků.
  2. podnikej drobné akce – kroky jsou tak jednoduché, že je nemožné selhat
  3. řeš nezávažné problémy – časem si troufnete i na ty závažnější
  4. dávej si malé odměny – cokoliv, co vás potěší

Zaujala tě metoda Kaizen stejně jako mě? Napiš mi nebo tě zvu na workshop Sebepoznání pro ženy“ či můžeš využít koučování. Připoj se k FB skupině zaměřené na Kaizen.

Momentálně čtu: „Všímavost – Jak najít klid v uspěchaném světě”, Mark Williams, Danny Penman, Nakladatelství ANAG.

Tip na článek: Jak dosáhnout svých cílů jinak? Ochutnejte a osvěžte svůj život skrze Kaizen.

Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález”. Albert Einstein

PS: Staňte se odběratelem YouTube kanálu nebo Instagramu.