banner-zdenka-kotel

31- Zdenka – Použij pastelky a naplň svůj energetický kotel!

prehrat-rozhovor

Ahoj, vítám tě v mém dalším podcastu, ve kterém si maličko pohrajeme. Potřebovat budeš pastelky a bílý papír. Ráda bych tě seznámila s technikou, kterou v rámci své profese koučky ráda používám, jmenuje se Energetický kotel aneb kreativní hledání energie. Právě touto technikou zjistíš, jak jsi na tom s energií. Máš jí dostatek, nebo naopak bereš z rezerv?

Snímek 6 (16.5.2016 2-38)Můžeme začít?

Namaluj si vanu, kotel, cokoliv podobného nádobě. Tu pak rozděl na dvě části – horní a spodní část. Horní část bude patřit energii, kterou potřebuješ pro dobití baterek, naopak v té dolní budou věci, které ti naopak energii ubírají. Už to máš? Co převažuje? Jak zvýšit přítok energie? Jak odstranit filtry a ucpat díry? Právě to, jak bude tvůj kotel naplněn tě donutí zamyslet se nad sebou.

Techniku energetického kotle používám u klientů, kteří se setkávají se stresem nebo se syndromem vyhoření, často se setkávají s jinými lidmi nebo je jejich práce stereotypní. Pomáhá přežít v každodenním chaosu a udržovat životní rovnováhu. Je dobrým nástrojem při koučování, kdy klient hledá zdroje energie. Často ho využívám i ve firemním workshopech jako prevenci proti syndromu vyhoření (např. u zákaznických linek) nebo v kurzech pro vedoucí pracovníky. Naplněný kotel ti pomůže zjistit, co rád děláš, zapracovat na tom pozitivním a naopak odstranit díry – např. stres, hádky, zmatky, příliš mnoho úkolů, které způsobují odtékání energie.

Svou energii nedávej lacino, vždyť obsah svého kotle můžeš z většiny ovlivnit. Zaujalo tě kreativní hledání energie? Poslechni si podcast, ve kterém se dozvíš více a techniku si pak můžeš na sobě vyzkoušet.

Malé doporučení na závěr: Napiš si sám se sebou smlouvu, ve které si stanovíš jako svůj cíl – zvýšení hladiny energie, vybereš ty aktivity, které tě naplňují. Pro začátek si vyber 1-2 zdroje, které budeš dodržovat. Stačí začít pomalu a postupně v duchu filozofie Kaizen. Jak si přesně nadefinovat cíl? Najdeš na mém blogu Chci změnu. Zaujala tě tato technika? Klidně mi napiš na info@zdencinpokec.cz.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

TIP na 2 knihy:
Tvořivost – techniky a cvičení, Jak myslet kreativně – autor: Marie Königová, nakladatelství Grada Publishing, a.s.

„Moudří lidé už dávno postřehli, že štěstí je jako zdraví: když člověku nechybí, ani o něm neví,“ Michail Bulgakov

PS: Jak poslouchat podcasty bez námahy, pravidelně a bez návštěvy webu? Návod, jak na to. Jde je poslouchat na PC, pak na iPhone či iPad, ale i na telefonu s Androidem.

PS2: Vyzkoušela jsem si video:) Staň se odběratelem na Youtube.