47-tereza-jureckova

47 – Tereza Jurečková – Co společného má Pragulic, Praha a bezdomovec?

prehrat-rozhovor

Byl už jsi v Praze? Ano? Tak se tě zeptám jinak. Byl už jsi v Praze s člověkem bez domova? A nebo ještě jinak. Zkoušel jsi žít jako bezdomovec? Že ne? No tak to je projekt Pragulic novou výzvou pro tebe. Tereza Jurečková – spoluzakladatelka a ředitelka ti v podcastu řekne, co má Pragulic, Praha a bezdomovec společného.

Obrátit stinnou stránku lidí bez domova a využít úspěšně jejich potenciál se rozhodla Tereza Jurečková, která svému sociálnímu podniku s názvem Pragulic – prohlídka Prahy očima lidí bez domova, dala jméno a život.

Co Tereza podnikla?

Rozhodla se do společenského života zapojit i lidi bez domova, ve kterých vidí obrovský přínos. Nemají domov, většinou nemají ani pravidelné místo na spánek, přesto disponují hned několika vlastnostmi, které většina z nás postrádá. Umí si v Praze poradit 24 hodin denně, najít místo na spánek, sehnat jídlo a přežít i nehostinné podmínky. Na Prahu mají svůj odlišný pohled a právě ten Tereza využívá pro svůj sociální podnik.pragulic-tereza

Proto nezáleží na tom, jestli jsi byl v Praze jednou, dvakrát nebo třeba dvacetkrát! I po čtyřicáté návštěvě Prahy můžeš toto město vidět jinak a to díky sociálnímu podniku Pragulic, který ti změní pohled na problematiku lidí bez domova. Pokud hledáš netradiční dárek, nevšední zážitek nebo speciální způsob teambuildingu pro tvou firmu, poslechni si celý podcast, kde se o úspěšném Pragulicu dozvíš více.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha: Tereza doporučuje hlavně zahraniční knihy zabývající se tématem lidí bez domova např. Enterprising Nonprofits: A Toolkit for Social Entrepreneurs by J. Gregory Dee.

Motto a citát:  Při všem co dělá je pro Terezu důležité neustále si opakovat, že to má smysl.

Aha efekt:  Aha momenty zažívá Tereza každou chvíli, zásadním aha efektem pro ni byla reakce novinářů na nový projekt, ale i zkušenost s podobným projektem v Německu.

Moderní nástroj: Při své práci Tereza používá sociální síť Facebook, ale také Instagram, Twitter nebo YouTube.  Také aplikaci Google Drive.

Největší chyba či poučení: Jak Tereza říká, přicházejí větší i menší katastrofy, ze kterých je potřeba se poučit.

Kontakt:
E-mail: pragulic@pragulic.cz
Web: www.pragulic.cz
FB profil: Pragulic