banner-peter-szuma

57 – Peter Szuma – džemy a sirupy aneb YIM & PIU!

prehrat-rozhovor

Ahoj, vítám tě u dalšího, dnes sladkého podcastu. Máš rád džemy a sirupy? Tak to se dnes ocitneš ve světě chutí, vůní a barev. Pozvání do podcastu přijal Peter Szuma, který spolu s manželkou založil rodinnou firmu na výrobu džemů a sirupů s originálním názvem YIM & PIU (Jim a piju). Jak chutná jejich úspěch?

foto-peter-szumaProč zrovna džemy a sirupy?

Založení rodinné firmy bylo pro Petra a jeho manželku obrovským krokem za změnou, kterou však oba přivítali s otevřenou náručí. Jak vzniknul nápad vyrábět džemy a sirupy? Za nápadem stála náhoda, jedna procházka a mirabelky na stromě. Pak přišel nápad a důležité rozhodnutí se do podnikání pustit. Soudě podle reakcí všech, kteří sirupy a džemy ochutnali (lze vyjádřit jedním slovem MŇAM), se podařilo a kromě ovoce do svých produktů začali manželé sklízet i úspěch.

Jak Peter v podcastu úspěšných uvádí, je hlavním záměrem dostat co možná nejvíce produktů nejen do prodejen, ale také do kaváren a koktejl barů. Pak plánuje rozšířit distribuci v Česku a exportovat produkty na Slovensko i do Německa.

A co ty? Jaké ingredience potřebuje tvůj úspěch?  Ať už se necháš inspirovat chutí Peterových džemů a sirupů nebo tě popostrčí jiný příběh z podcastu Zdenčina pokecu, neváhej vykročit za změnou.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty. Staňte se odběratelem videí na Youtube.

Nejoblíbenější kniha:
Peter hodně čte on-line texty, ale čas si najde i pro klasickou knihu. Doporučuje tu s názvem Toskánská vinice – Ferenc Máté.

Motto a citát:
Peter si neustále připomíná heslo: „nemožné neexistuje, to jen my jsme přestali věřit ve své vlastní sny“.

Aha efekt:
Aha efektem je pro Petra celý projekt, jejich sladké výrobky a účast na soutěžích, kde mimochodem získali hodně kontaktů a zpětných vazeb.

Moderní nástroj:
Při své práci Peter využívá chytrý telefon a aplikace v něm, nejčastěji e-mailové schránky, sociální sítě Facebook a Instagram, kalendáře a podobně. Pracuje se systémem POHODA, využívá ještě aplikaci RESTU či LETGO.

Největší chyba či poučení:
Peter připouští, že když mu něco nejde, tak obvykle začne obviňovat všechny kolem sebe. Protože však ví, že to není úplně nejlepší, snaží se teď  z nezdarů  vybít tvrdou prací.

Kontakt:
E-mail:  napis@yimpiu.cz
Tel. č. +420 602 366 445
FB profil: Yim&Piu
Web: www.yimpiu.cz