Co je podcast a jak se přihlásit k odběru

podcast-kucharka

Jak se přihlásit k odběru podcastu?

Podcasty patří mezi moderní způsob, jak si poslechnout různé informace. Jde o audio nahrávky. Jejich výhodou je, že jsou zdarma a na základě toho se dostanete k zajímavým lidem  a informacím. Hlavní výhodou je, že si je můžeš stáhnout do svého mobilu nebo tabletu a posloucháš je venku na zahradě, v parku na lavičce, v autě, při běhání a dalších aktivitách.

Pojem „podcast“ pochází z angličtiny a tento název se používá i u nás. Podcast vzniklo spojením slov iPod (multimediální přehrávač firmy Apple) a slova „broadcasting“, což znamená „vysílání“.

Jeden díl/pořad podcastu představuje zvukový soubor (nejčastěji MP3) nebo video soubor, který si můžeš stáhnout do svého počítače, mobilního telefonu či tabletu a tam si ho přehrát. Jednotlivé díly podcastu můžeš stáhnout ručně. Další možností je si najít stránku s příslušným podcastem a díl si stáhnout nebo jen přehrát. Využít můžeš taky Youtube kanál.

Přínosem podcastů je to, že pokud si nějaký oblíbíš a chceš ho poslouchat pravidelně, můžeš se přihlásit k jeho odběru. Každý nový díl se sám automaticky stáhne buď do Vašeho PC, nebo do mobilu. Co potřebuješ stáhnout si na počítač případně mobilní telefon aplikaci, která následné stahování zajistí.

Způsoby, jak se přihlásit k pravidelnému odběrů podcastu

Pro stahování podcastů na PC nebo Macu doporučuji iTunes. Na telefonech iPhone nebo tabletech iPad je samostatná aplikace Podcasty. Podobné možnosti mají telefony i tablety s Androidem.

1.) Přihlášení k odběru na počítači – iTunes

Pokud chceš podcasty poslouchat na PC, tak jako první je potřeba do počítače nainstalovat iTunes. Pokud používáte Mac, tak tento krok vynechejte.

Zadej na PC zadej do Googlu „iTunes“ a jdi na stránku Apple s iTunes a v pravém horním rohu najdete možnost „Stáhnout iTunes“.

Instalace iTunes

Klikni na odkaz a stáhni si aplikaci. Vyplnění e-mailu není nutné. Po stažení spusť stažený instalační soubor a nainstaluj si aplikaci do PC.

itunes-instalace-2

itunes-instalace-3

Spusti instalaci

itunes-instalace-4

itunes-instalace-5

itunes-instalace-6
Systém tě provede instalací

1) Otevři si nainstalovaný iTunes a v pravém horním rohu klikni na „iTunes Store“. Vyber si tedy volbu „podcast“ a zobrazí se ti seznam různé zaměřených podcastů.

itunes-instalace-7

Vyhledání podcastu. Do pole pro vyhledávání zadej „Zdenčin podcast“. Pokud ho najdeš, zobrazí se ti jeho ikona. Klikni na ni.

itunes-instalace-8

4) Klikni na ikonu podcastu a poté na příkaz přihlásit „Odebírat/Subscribe“. Po přihlášení k odběru se automaticky stáhnou poslední díly tohoto podcastu.

itunes-instalace-9

 

2.)Přihlášení k odběru na zařízeních iPhone, iPad – aplikace Podcasty

Telefony iPhone i tablety iPad už mají nainstalovanou aplikaci na sběr podcastů. Pokud ji ještě nemáš, tak honem aktualizovat iOS na verzi 8 a vyšší.

1) Otevři si aplikaci Podcasty na telefonu nebo tabletu

podcast-zdencinpokec-navod

2) klikni na ikonu vyhledávání v pravém dolním rohu.

iphone-navod-1

3) Zadej název podcastu, který chceš odebírat. Až najdeš ten správný, pak klikni na jeho ikonu.

iphone-navod-2

4) Na stránce, kde jsou informace o podcastu, vidíš velké fialové tlačítko „Předplatit nebo Subscribe“(podcast je zdarma). Kliknutím na něj se přihlásíš k odběru a nové díly podcastu se začnou stahovat do telefonu nebo tabletu automaticky.

iphone-navod-3

3.) Přihlášení k odběru na telefonu s Androidem – Podcast Addict

V základním nastavení Androidu není aplikace pro podcasty. Nejdříve je potřeba takovou aplikaci stáhnout. Je jich několik. Vybírej podle tématu, co tě zajímá. Já jsem vybral „Podcast Addict“.

1) Jdi do „Obchod Play“ a najdi si aplikaci „Podcast Addict“ nebo klikni dole na stránce zdencinpokec.cz na „on Android“.

android_podcast_1android_podcast_2android_podcast_3

 

 

 

 

 

 

 

Klikni na tlačítko „Instalovat“.

2) V aplikaci klikni na „Vyhledávač“ nebo lupu. Zadej požadovaný podcast „Zdenčin pokec“ a klikni na jeho ikonu.
android_podcast_4
android_podcast_5

4) Přihlas se k odběru podcastu.

android_podcast_6 android_podcast_7

Máte dotazy? Zavolejte mi te.č. 723 916 559 nebo napište: info@zdencinpokec.cz