banner-eva-persinova

38 – Eva Peršinová – Vitariánství je hra!

prehrat-rozhovor

Eva Peršinová na svých webových stránkách VitarianStyle.com sdílí svou vášeň k vitariánství, kterému propadla v roce 2012. Od tohoto roku má Eva Peršinová jiný pohled na stravování jako takové. Své  poznatky i nové recepty se snaží šířit dále. V rozhovoru vás Eva zaujme především svou energií, ze kterou také vděčí svým novým přístupem k jídlu. Chceš se dozvědět více? Klikni na podcast a třeba si nech nadělat chutě na zdravou raw food zmrzlinu!

foto-eva-persinovaJiný pohled na stravování přinesl Evě až rok 2012, ve kterém řešila ztrátu těhotenství. Živá strava jí nadchla a přinesla mnohé. Teď má více energie, zbavila se astmatu i alergií. O vitariánství Eva nepřemýšlí jako o módním směru. Podle ní je tato strava tím nejlepším, co pro sebe člověk může udělat. Také už živou stravu tak striktně nehrotí, ani k ní nikoho nepřemlouvá, jak to dělala na začátku své změny.

Co se změnilo, že se Eva začala věnovat přípravě jídla?

Přesto, že si Eva s vařením původně moc netykala, teď si s jídlem doslova hraje! A to úspěšně:) Krom vaření a péče o rodinu, jídla fotí a točí videa, stejně tak pořádá workshopy a víkendové kurzy vaření. Vitariánství věnuje veškerý svůj volný čas a v tom co dělá chce rozhodně pokračovat. Napsala knihu: „Raw food jako zážitek“ a soubor 8 eBooků: „To nejlepší z raw food se 168 recepty“.

A co ty? Chceš se stát vitariánem, zajímá tě Evina změna? Poslechni si podcast, kde se dozvíš více. Třeba i recept na parádní mix zdravých chutí. Pak mi dej, vědět, jak se Ti rozhovor s Evou líbil! Těším se na reakce.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty!

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
Zázračná detoxikace – Robert S. Morse, Čínské studie – Colin Campbell

Motto a citát:
Eva preferuje citát Alberta Einsteina se zněním: „hra je jeden z nejefektivnějších způsobů jak zjednodušit život, přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli“.

Aha efekt:
Evin aha efekt vyšel zejména z odborné literatury, kterou hodně čte. Právě četba těchto knih ji dala mnohé aha momenty.

Moderní nástroj – pro organizaci:
Eva nejčastěji používá klasický papírový notes, nástěnku a mobilní telefon.

Největší chyba či poučení:
Velkým ponaučením pro Evu je uvědomění si, že  nic z toho, co děláte  se nemá brát striktně nebo zásadově. Pokud člověk chce něco změnit, tak to změní sám od sebe, až k tomu dospěje sám. Jinak nelze člověka nutit vůbec k ničemu.

Kontakt:
Web: VitarianStyle.com
Instagram: Eva Peršinová
FB: Eva Peršinová / VitarianStyle.com
E-mail: eva@vitarianstyle.com