banner-hana-hindrakova

42 – Hana Hindráková – Jak se vydává knížka?

prehrat-rozhovor

Je vůbec štěstí, že svou neutuchající vášeň pro psaní Hana Hindráková nevzdala. V takovém případě bychom si nemohli přečíst knížky Děti nikoho, OčarovanáDobrovolnice, Lovci Lebek a další. Proto se v podcastu úspěšných Hanky – spisovatelky a cestovatelky zeptám nejen na to, jak se vydává knížka,ale i na její cesty po Africe, které byly pro obsah zvláště některých knížek velice podstatné. Jsi autorem a chceš, aby někdo tvoji knížku vydal? Možná ti zrovna tento podcast dodá odvahu zaslat tvoje texty psané do šuplíku do nakladatelství.

foto-hana-hindrakovaVe Zdenčině pokecu se Hanka zmiňuje o svých počátečních neúspěších v pokusech vydat své knížky. Láska k psaní ji provázela již od základní školy, proto pro ni bylo značně frustrující, když jí nakladatelství odmítlo vydat její první díla. Také proto  se psaní na chvíli vzdala. Hanka se v pokecu úspěšných dělí i o své zážitky z cest do Afriky, kde se vydala jako dobrovolník. Právě cesty do chudých částí světa ji velmi obohatily a jak sama říká, dnes je vděčná za to, co má.

Hanka v touze opět uchopit pomyslné spisovatelovo pero se přihlásila na kurz tvůrčího psaní,který jí v mnohém pomohl a nasměroval její další cesty. Za své největší úspěchy považuje vydání hned dvou knížek za sebou, a proto všem vzkazuje rozhodně se nevzdávat a nenechat se odradit prvními neúspěchy. I ty můžeš být součástí úspěšného Hančina příběhu, poslechni si podcast, podívej se na fotografie z cest a nech se inspirovat.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak pravidelně poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
Hanka doporučuje knihy tvůrčího psaní od Markéty Dočekalové, hodně se jí líbila kniha Hypnotizér – Lars Kepler, Bílé noci – F. M. Dostojevskij, Lolita – Vladimír Nabokov a další.

Motto a citát:
Hanka tvrdí, že cesta je cíl.

Aha efekt:
Aha momentem bylo pro Hanku oznámení hned dvou nakladatelství po sobě, že jí vydají její knížky.

Moderní nástroj:
Při své práci Hanka používá překladač Google a webové stránky Tezaurus pro vyhledávání synonym.

Největší chyba či poučení:
Pro Hanku bylo určitě chybou nechat se odradit prvním odmítnutím nakladatelství. Tím propásla 6 let.

Kontakt:
Web:  http://www.hindrakova.cz/
FB osobní: Hana Hindráková
FB: Nobody’s Children

Rozhovor moderovala Ing. Zdenka Tomaidesová, koučka a lektorka soft skills.