56-podcast-zdenka

56 – Zdenka – Jak se rodí podcast? Vítej v zákulisí Zdenčina pokecu!

prehrat-rozhovor

Ahoj, vítám tě v dalším mém podcastu, ve kterém nahlédneme do zákulisí projektu Zdenčin pokec. Jelikož už je to podcast s číslem 56, budeme maličko bilancovat. Víš, co všechno je potřeba k tomu, aby vznikl podcast? Jak s hosty řešíme osobní setkání a jak překonáváme velké vzdálenosti při nahrávání rozhovorů? Kdo patří mezi pravidelné posluchače?

foto-zdenka-podcastJak se rodí podcast?

Podcast #56 je maličko bilanční a ty v něm můžeš proniknout do zákulisí Zdenčina pokecu, kde všechny podcasty a setkání s hosty probíhají. Jelikož je to video, dozvíš se v něm a na vlastní oči uvidíš, co všechno k nahrávání rozhovorů s hosty potřebuji. Jsou to především mikrofony, které jsou nedílnou součástí každého mého osobního setkání s hosty. Speciální vybavení potřebuji i v případě, když je můj host v jiné zemi, potom náš rozhovor probíhá přes Skype, tak překračujeme hranice dálek. Někdy nám do nahrávání podcastu něco vleze – zaštěká pes, zahouká sanitka, zapláče dítě…pak je potřeba nahrávku upravit. Ale neboj, úspěch hostů ti neunikne. Rozhovory jsou autentické bez „cenzury“.

Jak posloucháš podcast ty?

mikrofonSedíš u počítače nebo inspirativní příběhy posloucháš během jiné činnosti, třeba při vaření? Ačkoliv je podcast oblíbený pro možnost poslouchat ho kdekoliv, zjistila jsem, že Zdenčin pokec posluchači poslouchají přímo z blogu a mezi nejčastější posluchače patří ženy. Zajímavé, že? Projekt Zdenčin pokec pro mě znamená úspěch, zvlášť když pomyslím na mé začátky s nahráváním. A proto jsem ráda, že jsme se dostali už k podcastu číslu 56.

Zajímá tě, jak vzniká podcast? Třeba toto video bude inspirací pro tvůj úspěch, v každém případě si ho užij, popřípadě se v komentářích zeptej na to, co jsem v tomhle podcastu nezodpověděla. Staň se odběratelem Zdenčina pokecu na Youtube kanálu (videa, recenze a tipy na osobní růst).

Zvu tě do zákulisí Zdenčina pokecu!

Zdenka – trenérka, koučka a moderátorka podcastu úspěšných

PS: Můžete mě sledovat i na Instagramu.

Sluchátka pro Skype rozhovory: Sennheiser PC330
Mikrofon: Zoom H2N
Klopový kondenzátorový mikrofón: AUDIO-TECHNICA ATR3350, HN120117
Software pro úpravu podcastů: Audacity, Auphonic