banner-zdenka-je-cas-na-vnitrni-inventuru

16 – Zdenka – Je čas na vnitřní inventuru!

prehrat-rozhovor

Ahoj, vítám tě v dalším mém podcastu, ve kterém tě chci seznámit s technikou, kterou používám v kurzech zaměřených na osobní růst a sebepoznání. Tuto techniku lze nazvat jakousi „vnitřní inventurou“ neboť pomáhá si uvědomit Tvé dovednosti, schopnosti a talent. V případě, že se chceš dozvědět více o této technice, klikni na můj podcast, kde prozrazuji příklady a zkušenosti z mé trénerské praxe. A rovnou si můžeš připravit tužku a linkovaný papír!

ebook-kaizen-chci-zmenu

E- book – Změna podle Kaizen

V podcastu zmiňovanou techniku si můžeš doma sám vyzkoušet, potřebovat k tomu budeš tužku a papír, který si rozdělíš na tři sloupce. Díky této technice si člověk uvědomí, co všechno umí a jaké má dovednosti, zvyšuje si sebevědomí a je se sebou mnohem spokojenější.

U techniky „vnitřní inventura“ zdůrazňuji,  že je důležité psát všechny schopnosti a dovednosti a to i ty na první pohled banální, které bereš jako samozřejmost. Například – dobře řídím auto, dobře vařím…jak na začátku zdůrazňuji, i když se tato technika jeví jako velice snadná, je ve skutečnosti dost namáhavá a to je spojeno hlavně s nedostatkem sebevědomí a vlastního ocenění.

Zaujala tě tato metoda?

Digitální, nezávislí a volníVyzkoušet si ji můžeš doma! Udělej si chvilku času, postav na kávu nebo na čaj a všechny své schopnosti i dovednosti sepiš, čím více jich bude, tím lépe. Na tvém seznamu můžeš pracovat i postupně. Připevni si seznam na nástěnku a čas od času připiš dovednost, na kterou sis vzpomněl, právě objevil, kterou ses teď naučil a podobně.

Technika je velmi zajímavá a dá se přirovnat k vnitřní inventuře. Ta ti pomůže na cestě k úspěšnějšímu a sebevědomějšímu já. Budu ráda, když se o své zážitky z techniky (pokud jsi ji vyzkoušel) se mnou podělíš. Patří mezi techniky, které pomáhají nastartovat změny. S technikou často začínáme např. v kurzu „Cesta k úspěchu“ či „Sebepoznání pro ženy„. Zatím se měj :)

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Jak pravidelně poslouchat podcasty z tabletu či mobilu klikni na návod?

Jedná z mých oblíbených knížek:
Sebedůvěra – umění získat cokoliv chcete, Rob Yeung

„Kdo chceš hýbat světem, hni nejdřív sám sebou!“

Sokrates

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *