banner-jiri-nosek-2

49 – Jiří Nosek – Primář porodnice pro knihy

prehrat-rozhovor

Ahoj, vítám tě u dalšího podcastu, ve kterém si společně vydáme knihu, respektive se dozvíme, jak na to. Od koho? Pozvání přijal  – jak sám sebe vtipně nazývá – primářem porodnice pro knihy Jiří Nosek – nakladatel, autor blogu VydaniKnihy.cz a také autor videokurzu Vydej svoji knihu levně. Mnohem větší oříšek pak Jiří vidí v otázce, jak dostat úspěšně knížku k lidem. Když ho ve 34 letech postihla mrtvice, musel si namísto fotografování vybrat podle něj méně dynamické vydávání knih. Naštěstí mu knihy nebyly cizí, naopak díky nakladatelství své mámy je měl jako občasný melouch. Společně s matkou provozuje nakladatelství Klika.

Kdy je správný čas na vydávání knih?

Jiří Nosek je jak říká v podcastu úspěšných zmiňuje, pro vydávání knih je vůbec ta nejúžasnější doba. Internet dnes nabízí řadu cenných vědomostí, které můžeme mít takřka zadarmo a doplňuje, že kdykoliv se na něčem zasekne, na YouTube si to najde. Svět dnes popisuje jako rychlý a dynamický, ve kterém pokud se zastavíte a nedozvíte se potřebné informace, st2008-03 Vietnam 179ojíte a v poměru se světem vlastně couváte.

Na závěr má pro všechny, kteří chtějí vydat knihu jedno doporučení. Do ničeho se nevrhat po hlavě, vše si řádně promyslet, protože základem úspěchu je příprava. A co ty, chceš vydat svou knihu, ale nevíš jak na to? Poslechni si podcast, který je vlastně takovým návodem na vydání tvé knihy ze šuplíku přímo od nakladatele.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha: Čtyřhodinový pracovní týden – Timothy Ferriss, Snězte tu žábu, Polibte tu žábu – Brian Tracy, Silent Sales Machine – Jim Cockrum

Motto a citát: Jiří má rád citát se zněním: „musíte-li sníst žábu, nemá cenu hodinu sedět a pozorovat ji“.

Aha efekt: Aha momenty zažívá Jiří pořád. Pro oblast byznysu je pro něj nejsilnějším aha momentem péče o zákazníky a zjištění, kde je hledat.

Moderní nástroj: Při své práci používá aplikace Toggl a Evernote.

Největší chyba či poučení: Jiří by byl velice vděčný za skutečnost, kdyby intenzivně studoval již o 20 let dříve.

Kontakt:
E-mail: jiri@jirinosek.cz
Web: Jiří Nosek
Tel. č. +420 603 742 006
Web: Nakladatelství Klika
www.jakseporvatsmrtvici.cz
www.kenyhovolej.cz