banner-jiri-stejskal

34 – Jiří Stejskal – Čokoláda podle Jordis

prehrat-rozhovor

Čokoládu skloňuje všemi pády, čokoládou žije! Když Jiří Stejskal přemýšlel čím potěšit trh a zákazníky, napadla ho tato pro většinu sladká neřest. Dnes pod názvem Jordis míří do světa nevšední tabulky čokolády, které potěší nejen mlsný jazýček, ale i oko. A co ty, miluješ čokoládu nebo hledáš neobvyklý dárek s přidanou hodnotou? V tom případě si poslechni podcast, kde se dozvíš, jak to v čokoládovém světě Jordis chodí!

jordisKdyž Jiří Stejskal přemýšlel co dělat,  když opustil oblast gastronomie, napadla ho čokoláda. Proč čokoláda? Právě tato tolik oblíbená pochutina neměla v Česku pořádné zastoupení.Specializovaný obchod s čokoládou Jordis v Hradci Králové poprvé otevřel před šesti lety a o dva roky později se k obchodu přidala i výrobna. Díky tomu se může Jordis pyšnit čokoládou, která je dnes jako jediná vyráběná na území České republiky.

Jiřího baví chuť kakaových bobů a výrobu čokolády přirovnává k alchymii. Při svém podnikání klade důraz na kvalitu a preciznost. Zároveň dodává, že zpracovat ročně 7 tun kakaových bobů není procházka růžovým sadem…nebo spíše kakaovou plantáží? Je třeba promyslet finance, zajistit papírování a správný chod. Podle Jiřího je důležité podnikat v tom, co vás baví. Bez zaujetí pro věc to zkrátka nejde! Chceš se o Jiřím dozvědět více? Klikni na podcast, po kterém rozhodně dostaneš chuť na tabulku čokolády!

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře!

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
Jiří doporučuje dobrodružné knihy Bella a Sebastián od Nicolase Vaniera a knihu Lovci kožešin od Františka Flose.

Motto a citát:
Jiří preferuje přísloví: „kdo chce víc, nemá nic“.

Aha efekt:
Jiří vzpomíná na hodně pozitivní momenty, kdy se o jeho firmě začaly psát první články, začaly se ozývat první televize, zkrátka a dobře všichni začali projevovat zájem. Hodně zásadní bylo umístění v soutěži Academy of chocolate, kde minulý rok získali stříbro a bronz.

Moderní nástroj:
Jiřího hlavní aplikací je e-mail, na jiné moderní aplikace si nepotrpí. Zároveň však dodává, že společnost Jordis svou facebookovou stránku má.

Největší chyba či poučení:
Na tom, co se přihodilo by Jiří nic neměnil. Možná jen měl s podnikáním začít maličko dříve.

Kontakt:
www.jordis.cz
jordis@jordis.cz
FB: Jordis