banner-josef-raichert

60 – Josef Rajchert – jak úspěšně vést k lásce ke sportu

prehrat-rozhovor

Ahoj, milí posluchači. Po přestávce vás zde opět s radostí vítám! Už shazujete povánoční kila? Já jen, že shodit je můžete úspěšně i na tréninku karate. Japonské bojové umění bere Josef Rajchert – trenér karate jako své životní poslání. Úspěšně ho k němu dovedla  zlomená čelist a touha pro příště se napadení ubránit. Ať už se do karate chcete pustit sami, chcete přihlásit své děti nebo si jen poslechnout nový inspirativní příběh, jste tady správně!

foto-josef-raichertJak se Josef Rajchert dostal ke karate?

Mohl hrát basket, fotbal, mohl se rozhodnout pro jakýkoliv sport, přesto se Josef Rajchert dostal ke karate.  Úspěch se dostavil. Stačilo k tomu tak málo jako jedno přepadení a následná zlomená čelist. Tento okamžik byl pro Josefa klíčový. Protože se chtěl pro příště takovýmto situacím ubránit, přihlásil se na hodiny karate – dlouho netrvalo a jeho prvoplánové zaujetí se proměnilo v celoživotní vášeň.

Teď je Josef trenérem karate a ve svém povídání vysvětluje, že karate není vůbec agresivním sportem, jak si mnozí myslí. Naopak tvrdí, že od doby, co začal s karate, neměl dosud žádnou fyzickou potyčku. V podcastu úspěšných se nebojí zmínit ani problém dnešních  dětí, které dnes velice tápou v pohybové koordinaci. Právě u dětí vidí velkou mezeru, která je způsobena nejrůznějšími podněty – chytrými telefony, mobily i tablety, které zaměstnávají dětskou pozornost. U téměř žádných dětí necítí opravdové zaujetí a ambice pro tento sport. Přesto se snaží dělat vše naplno.

A co ty? Chceš se stát karatistou? V čem spočívá úspěch Josefa a jeho svěřenců? Před tím, než se do změny pustíš, si poslechni tento podcast.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

Nejoblíbenější kniha:
Josef se nejlépe odreaguje u detektivky. Doporučuje Digitální pevnost – Dan Brown, také čte knihy od Jo Nesbo (Pentagram, Švábi, Nemesis, Spasitel), Dan Brown (Digitální pevnost, Pavučina lží), Ed Mc Bain (3x Stewe Carella a spol.).

Motto a citát:
Josef zmínil hned dva citáty: „když nemůžeš, tak zrychli“, „karate je pro všechny, ale karate není pro každého“.

Aha efekt:
Aha momenty zažívá Josef při své práci neustále.

Moderní nástroj:
Při práci se Josefovi nejvíce osvědčil klasický diář.

Největší chyba či poučení:
Na tuhle otázku Josef nedokázal odpovědět. Říká, že když se mu narodily děti, začal k výchově svých žáků přistupovat maličko jinak a lépe.

Kontakt:
Shotokan Klub Rajchert, SPORT UNION, z. s.
Šéftrenér Mgr. Josef Rajchert , předseda spolku, mezinárodní rozhodčí WKF, člen VV českého svazu karate s pověřením vedením úseku rozhodčích, držitel stupně technické vyspělosti – VI. DANU Shotokan
Tel. č.: +420 602 421 764
E-mail: info@karate-rajchert.cz
Web: www.karate-rajchert.cz

Moderovala: Ing. Zdenka Tomaidesová – trenérka, koučka a moderátorka podcastu úspěšných