55-katka-pavlickova

55 – Katka Pavlíčková – Jak vymyslet úspěšnou strategii pro Instagram?

prehrat-rozhovor

Katka Pavlíčková se věnuje digitálnímu marketingu a hlavní pozornost věnuje Instagramu, což je aplikace pro sdílení fotografií. Jak říká, konečně se vrátila ke kreativitě, kterou má už od dětství. Teď je díky svému zápalu instagramovým expertem a z koníčku se stala profesionální záležitost. Postupem času se rozhodla přejít na volnou nohu a věnovat se Instagramu naplno. Možná, že i ty máš svůj instagramový účet. Možná, že máš firmu a chceš na Instagramu prorazit. Jak ale vymyslet strategii pro Instagram?

Katka dneska pomáhá podnikatelům i firmám pochopit Instagram, naučit je fotit pro vlastní potřeby a úspěšně komunikovat na nejkreativnější sociální sítí, která se stává v Česku velkým hitem. Stala se vizuálním stratégem – člověkem, který se stará o to, aby vaše firma navenek vypadala skvěle. V dnešním podcastu se Katka o svůj úspěch se ráda podělí!

Jak Katka k Instagramu přišla?

Instagram má každý, říkáš si možná. Ne každý ho však umí maximálně využít. Katce k Instagramu pomohla její mánie pro fotografování, když v roce 2011 (v té době u nás Instagram začínal) měla konečně ideální galerii pro své fotky. Ano postovala je na Instagramu! To významně rozšířilo její možnosti, a proto se ponořila hlouběji do instagramového moře.

foto-katka-pavlickovaPodle Katky je Instagram skvělým nástrojem, jak zvednout povědomí o firmě nebo značce, proto se teď mimo jiné věnuje i mentoringu firem, kde je učí, jak s tímto nástrojem pracovat tak, aby jim přinesl kýžený úspěch.

Krom tohoto spustila i svůj kurz, na který získala cennou zpětnou vazbu – zpomalit a začít více od začátku pro lidi, kteří tomu nerozumí.  I proto je teď zaneprázdněná plánováním dalšího kurzu, tentokrát pro začátečníky.

Jak Katka tvrdí, i přesto, že dnes má Instagram téměř každý, to pravé boom ještě ani nezačalo. A nejlepším krokem, jak s Instagramem a vůbec s čímkoliv jiným začít je ZAČÍT! Pokud i ty chceš zakusit svůj úspěch, začít můžeš poslechem tohoto podcastu, ve kterém ti bude Katka velkou inspirací!

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty. Staň se odběratelem Youtube kanálu Zdenčin pokec.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
Spíše než knihy čte Katka příběhy lidí z Instagramu. Ve volném čase kuchařku od Zdeňka Pohlreicha – Prostřeno bez servítků, protože je to pro ní skvělé čtení.

Motto a citát:
Katka preferuje motto se zněním: „nejlepším krokem jak začít, je začít“.

Aha efekt:
Velký aha momentem je pro Katku zjištění, jak moc je důležité komunikovat, otevřít své pocity a emoce vůči lidem.

Moderní nástroj:
Při své práci Katka používá hlavně nástroje pro úpravu fotek z mobilu – aplikaci A color story, aplikaci Afterlight, aplikaci Later atd. Dalším nástrojem pro sledování statistik je Squarelovin.com, což je nástroj, který lidem v začátcích pomůže s Instagramovými statistikami zdarma (časy pro zveřejňování apod.). Nástroj funguje až ve chvíli, kdy na Instagramu aktivně přidáváme fotky.

Největší chyba či poučení:
Za celou dobu své práce si Katka uvědomila, jak moc je důležité rozmluvit své klienty, zkrátka komunikovat a povzbudit je k pokládání otázek.

Kontakt:
E-mail: katka@businessgram.eu
Web: www.businessgram.eu
Instagram: www.instagram.com/businessgrambykatka
FB skupina: Marketing na Instagramu s Katkou Pavlíčkovou