banner-lucie-van-koten-25

25 – Lucie van Koten – dobře našlápnutá cesta jedné blogerky

prehrat-rozhovor

Začala blogovat hlavně v souvislosti s cestou do Itálie, v roce 2013 získala titul Blogerka roku a díky blogu se jí začaly otevírat dveře k jiným příležitostem. Jak být dobrou blogerkou a zajistit si co nejvíce zájmu a přízně, to v rozhovoru pro Zdenčin pokec uvádí Lucie van Koten.

Když Lucie asi před šesti lety odjížděla do Itálie, rozhodla se sdílet tuto situaci s kamarády a dalšími lidmi skrz blok, kterému dala název „Život podle Lucie“. Jak pro Zdenčin pokec uvádí, blogování tehdy bylo ještě v plenkách a sama Lucie při něm dělala spoustu chyb. Do doby, než se jí blogování rozjelo to bylo hlavně o velké trpělivosti, první úspěchy se začaly objevovat až po třech letech, kdy se začaly objevovat i další nabídky práce a možnosti jak si rozšířit obzory. Začínat psát blog je ve stylu pokus-omyl, tvrdí Lucie. Zpočátku je to hlavně o oťukávání všech sociálních sítí, jejich možností a fungování. foto-lucie-van-kotenLucie se snaží, aby byl její blog zajímavý, hlavně aby v něm bylo co číst. Píše zážitky ze života, které se snaží jakýmkoliv způsobem odlehčit. Když už nemá inspiraci, chodí ji hledat na procházku.

Lucie van Koten obdivuje blogerky a blogery, kteří se dokážou nezaprodat, jelikož pokušení je velké. Také považuje za fantastické, když si bloger obsahem na svém blogu dokáže vytvořit vlastní jméno.

Psaní blogů= spousta další práce, říká Lucie. Někdo si vás určitě všimne a pak se vám otevřou dveře k novým zkušenostem. V podcastu úspěšných zmiňuje zkušenost s účastí na soustředění missek, stejně jako  zmiňuje svou vášeň k biokosmetice. Všem ostatním s touhou psát blog doporučuje nechat se inspirovat prací ostatních.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
„Kdokoli může dělat cokoliv“, Betty MacDonaldová

Motto a citát:
Lucie spoléhá na své přísloví „no a“, jelikož  funguje na všechno.

Aha efekt:
Velkým aha efektem bylo pro Lucii zjištění, že je pro ni těžké psát sama o sobě. Také uvádí, že je velice fajn, když se lidé s blogerem dokážou identifikovat nebo jej za něco obdivovat.

Moderní nástroj (internet/business/software):
Nejlepší aplikací je pro Lucii obyčejná tužka a papír.

Největší chyba či poučení:
Velkým ponaučením je pro Lucii zjištění, že je pro blogování důležité být komunikativní a nebýt samotář.

Kontakt:
E-mail: lucievankoten@zivotpodlelucie.com
Web: ZivotPodleLucie.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *