banner-marie-zemanova

20 – Marie Zemanová – úspěšně naslouchá druhým

prehrat-rozhovor

Marie Zemanová je velmi optimistická žena se smyslem pro humor a v podcastu úspěšných nám prozrazuje, jak přišla k nápadu vytvořit projekt „Jedno velké ucho“. Marie Zemanová podniká na volné noze, dříve pracovala jako novinářka a zkušenosti z této práce využívá i pro svou aktuální práci. Pracuje jako poradce osobního rozvoje a naslouchá lidem. Více o tom, jak zajímavý projekt funguje a kdo službu využívá se dozvíte v podcastu.

marie_zemanovaJak Marie Zemanová ve Zdenčině pokecu uvádí, nápad vytvořit projekt přišel zcela přirozeně, protože ji vždy bavilo naslouchat a pozorovat. Jednak sama toužila po změně profese a navíc, jak se jí zhoršoval zrak, tak hledala jiný způsob uplatnění a obživy.

Projekt „Jedno velké ucho“ vychází z idiomu „jsem jedno velké ucho“ a funguje na principu neformálního naslouchání. Marie Zemanová se tak schází s nejrůznějšími lidmi, kterým naslouchá. Téma hovoru je různé, jak Marie přiznává vše ještě dolaďuje, lidé se však na ni mohou obrátit s čímkoliv. Marie tak řeší nejrůznější problémy v oblasti vztahů, osobních pocitů a podobně.

Své klienty získává zejména přes své známé a nejběžnější klientelou jsou ženy, její vrstevnice okolo 40 let. V projektu Marie funguje jako prostředník, kterému se člověk s problémy může nezávazně vypovídat.

Čím se od ostatních služeb na trhu projekt „Jedno velké ucho“ odlišuje? Marie klade důraz na nezávaznost, svým klientům nabízí plnou a opravdovou pozornost, o čemž svědčí i skutečnost, že nemá danou fixní dobu pro klienta.

Marie je z práce nadšená, práce ji baví a naplňuje. Do budoucna chce vyřešit otázku supervize i nabídnout službu v lázeňských zařízeních, stejně jako přemýšlí o charitativním nabídnutí služby seniorům. Všem, kteří přemýšlejí o změně doporučuje nechat se inspirovat vším možným, rozhodně doporučuje změnu vyzkoušet.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře!

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
„Rakovina a já“ od Moniky Dostálové

Motto a citát:
Marie doporučuje citát „změna je život“.

Aha efekt:
Velkým aha efektem pro Marii bylo zjištění, že se očima lze dívat jinak, k čemuž ji dopomohla relaxační metoda na cvičení zraku. Pro všechny se zájmem o tuto metodu doporučuje knihu „Šance pro oči “ od Meira Schneidera nebo stránky www.lepsi-zrak.cz.

Moderní nástroj:
Marie miluje web a využívá všechny běžné aplikace hlavně jízdní řády – IDOS, mapy a Facebook.

Největší chyba či poučení:
Velkým ponaučením pro Marii bylo zjištění, že může mít ráda i člověka, ke kterému cítí antipatie, což ji pomohlo dospět i k tomu, co aktuálně dělá.

Kontakt:
T
el. č. +420 606 751 065
E-mail: Marie.Zemanova@seznam.cz
LinkedIn
FB: 1 Velké ucho – setkání bez bariér
FB: Marie Zemanová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *