banner-eva-pavlikova

54 – Michaela Mužíková – copywriterka, kterou úspěšně živí slova

prehrat-rozhovor

Michaela Mužíková je copywriterka na volné noze a autorka projektu 365copytriku.cz.  K psaní textu se dostala během práce v médiích, kde poznala jejich hloubku a moc. A proto se rozhodla hutně předávat informace dál. Jak moc psaní ovlivňuje kreativita? A co všechno si žádá kvalitní text?

foto-michaela-muzikovaJak se Míša dívá na copywriting?

Míša zmínila, že vyhledávače u ní nikdy nenakoupí, a proto zastává spíše jednodušší texty, které osloví cílovou skupinu. Také zdůrazňuje, že nepíše básně, ale funkční texty, a proto kreativita v psaní není zas až tak stěžejní. Pro svou práci potřebuje klid,  dostatečnou relaxaci a odpočinek. Přiznává, že pro svůj úspěch si vezme raději méně práce, kterou kvalitně zpracuje. Velmi se jí osvědčilo nechat si při plánování aktivit pátek jako volný den. Krom psaní textů pro větší i menší firmy ji zaměstnává i školení a její nový videokurz, který sklízí úspěch.

Za úspěch krom své práce obzvlášť považuje i dokončení projektu 365copytriku.cz, na kterém pracovala přesně 365 dní v roce 2015.  Na závěr Zdenčina pokecu Míša doporučuje mít při každodenní komunikaci oči stále otevřené, protože naše slova mají obrovskou moc. Podle toho, jak s nimi naložíme nám budou sloužit, nebo půjdou proti nám.

A co ty, zajímáš se o copywriting nebo máš web a potřebuješ ho natextovat? Poslechni si podcast s Michaelou Mužíkovou a sdílej její nadšení, které jí pro psaní textů rozhodně nechybí.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
Míša doporučuje knihu Život je jinde – Milan Kundera, která ji nadchla jinou stavbou slohu, než na který je zvyklá. Dalším čtením, které by doporučila jsou on-line texty o copywritingu od Otty Bohouše.

Motto a citát:
Michaela miluje citát: „když se na něčem dělá trošku každý den, jde to vidět“ a další, který říká: „každý den není posvícení“.

Aha efekt:
Velkým aha efektem je pro Míšu zjištění, že už i malé firmy mají chuť posílit komunikaci se svým publikem a doufá, že to přijde i na úřady. Podle ní pak všichni budou moci rozumět úředním dopisům, jejichž styl je teď velice strojený a neučesaný.

Moderní nástroj:
Pro svou práci Michaela nejraději používá tužku a papír.

Největší chyba či poučení:
Odhad časové náročnosti v řadě projektů. Míša si totiž teprve teď začala počítat hodiny práce a zjišťuje, jak moc se dosud mýlila.

Kontakt:
E-mail: mich@elamuzikova.cz
Web: 365copytriku.cz/kurz