banner-zdenka-mindstorming

51 – Mindstorming pomáhá dosahovat cílů!

prehrat-rozhovor

Ahoj, vítám tě u dalšího mého podcastu, ve kterém se přežene bouře, myšlenková bouře! Deštník proto zase schovej a místo něj si vytáhni tužku a papír! Mindstorming je další z mých oblíbených technik, které ráda používám, ať už sama na sobě nebo na mých klientech v rámci koučování. Hned ti řeknu, o co běží!

Podobně jako technika energetický kotel nebo strategie Walta Disneye, o kterých jsem nedávno v podcastu úspěšných mluvila je i metoda mindstorming velice kreativní. Potřebuješ k ní propisku, papír a klidné místo.

Oprašte pracovní postupy a pracujte s mindstorming

Asi sám znáš případy, kdy se na něčem prostě zasekneš. Můžeš je řešit ve skupině formou brainstormingu nebo samostatně. Potřebuješ vyřešit problém, pohnout  se z místa A do místa B. K tomu využij mindstmindstorming_zdencin_pokecorming, kdy si na připravený papír sepíšeš všechny myšlenky a nápady, které tě zrovna napadnou. Alespoň 20! Piš, piš a nehodnoť. Je to špatný nápad, půjde to takhle vůbec? Nehodnoť, papír to snese!

Výsledek? Minimálně 20 možných cest, kterými se můžeš vydat.  Vymyslet je je úspěch, protže trénuješ mysl:) Z mých osobních zkušeností jsou ty poslední nápady těmi nejlepšími. Zkrátka a dobře z mindstorming se vyčasí ty nejlepší nápady, ta nejlepší řešení pro tvůj problém, který aktuálně řešíš. Tak neváhej a techniku si vyzkoušej! Více o ní se dozvíš poslechem podcastu.

Považuj odteď svou kreativitu za cenného pomocníka při své práci ma úspěch se dostaví.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře nebo dole je video! Tip, jak poslouchat podcasty. Staň se odběratelem Youtube kanálu Zdenčin pokec.

K čemu slouží kreativní techniky? Můžou firmu opět nastartovat, změnit zastaralé návyky, uvolnit myšlenky nebo restartovat nefukční oddělení. Dá nový směr, vystoupit z profesní slepoty a naučit se využívat tvořivost a vlastní kreativitu či kreativitu a tvořivost lidí z týmu. Realizovat změny skrze tyto techniky nebo dosahovat cílů – úspěch, o který stojíte.

Chcete uspořádat takové setkání či firemní tréninky s využitím této nebo ijiných technik? Popište mi krátce, co chcete změnit či hledáte řešení na e-mail: info@zdencinpokec.cz.

TIP č. 1: Čím více budeš pracovat s touto metodou, tím snazší pro vás vymýšlet větší množství nápadů. Úspěch mindstormingu je v rozvíjení kreativity. Pořiď si zápisník a vytvořte si svou mindstormingovou knihu (např. jednu pro osobní rozvoj, druhou pro podnikání či profesní cestu). Ideální velikost knihy je formát A5.

TIP č. 2: Další články a seriály o kreativitě najdeš na mém blogu „Chci změnu„.

Nulová rozmanitost zabíjí tvořivost. Stejnost plodí stejné a ještě více stejného“, Jonas Ridderstrale