banner-monika-podlahova

45 – Monika Podlahová – od personalistiky k sexu?!

prehrat-rozhovor

Zatímco dnes o sexu běžně mluví a to hlavně před dětmi, před pár lety si to nedokázala Monika Podlahová ani představit. Pořádný kus času strávila tím, že se hnala za svým snem stát se personalistkou, bohužel ani její nadšení nedokázalo přesvědčit zaměstnavatele, kterým vadil vysoký věk a nedostatek praxe. Dnes o sobě Monika tvrdí, že má práci za odměnu a úspěch v podobě povolání svých snů ti více řekne v podcastu.

foto-monika-podlahovaS Monikou se dnes můžeš setkat ve škole na pozici lektorky primární prevence pro školy. Tudíž setkají se s ní spíše tvoje děti, kterým Monika bude povídat o sexu, reprodukčním zdraví, o nebezpečí kyberšikany a o úskalí sociálních sítí vůbec, u kterých Monika zastává názor, že dospělí nemají šanci v této oblasti děti dohnat.

V podcastu se Monika rozpovídá mimo jiné i o tom, jak ji děti berou a jak těžké je předstoupit před třídu „puberťáků“ s tématem tak choulostivým, jako je sex! Dále mluví o informačním šumu mezi dětmi a jeho nebezpečí. V praxi to neznamená nic jiného než to, že se sice dítě v dnešní době k informacím snadno dostane, ale informace jsou buď špatné, nedostatečné nebo nevhodně podané.

Pokud tě zajímá, jaký nejkurióznější dotaz musela Monika a docela úspěšně řešit ve třídě plné dětí řešit, poslechni si celý podcast, který tě mimo jiné přiměje pečlivěji hodit očkem po činnosti tvých dětí u počítače.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
Vyhoštěná smrt – Jiřina Šiklová

Motto a citát:
Monika preferuje rčení „co tě nezabije, to tě posílí“.

Aha efekt:
Aha efektem je pro Moniku celá její práce.

Moderní nástroj:
Monika při své práci aplikace nijak zvlášť nepoužívá.

Největší chyba či poučení:
Ponaučení je pro Moniku ukryto v tom, že i přesto, že tak dlouho sháněla práci snů, ta  přišla až náhodou a nejspíš i za odměnu, kdy poměrně jen tak ze zvědavosti klikla na pracovní nabídku.

Kontakt:
E-mail: podlahova3@seznam.cz
E-mail: podlahova.m@mpedu.cz
Tel. č. +420 777 649 901 (MPEDU)
LinkedIn: Mgr. Monika Podlahová
Web: www.mpedu.cz – lektorka primární prevence na základních a středních školách, MP Education, s.r.o.
Web mediace: www.itia.cz

Máte dotazy k rozhovoru či tip na hosta? Napište mi e-mail: info@zdencinpokec.cz. Rozhovor vedla Zdenka Tomaidesová, trenér a kouč NLP.