banner-pavel-ovesny

33 – Pavel Ovesný – Veganem na volné noze

prehrat-rozhovor

Pozvání k rozhovoru pro Zdenčin Pokec přijal Pavel Ovesnývegan, zakladatel webových stránek Vegmania a podnikatel na volné noze, který se profesně věnuje tvorbě webových stránek a vedení nejrůznějších kurzů. Co Pavla přinutilo změnit životní styl a jak se žije veganovi na volné noze? Nejen to se dozvíte v podcastu úspěšných.

Pro podcast úspěšných Pavel popisuje svou cestu k veganství, která nebyla zcela přímá. Jak popisuje, k veganství poprvé přičichnul v době, kdy pracoval jako hudební publicista a dostal se do punkové kultury. Tam poprvé zjistil, že i jídlo bez masa může být chutně připraveno. Pavel přiznává i skutečnost, že už předtím kPavel%205%20vegan_czonzumaci masa omezoval.

Jak říká, zvířata má rád a nechce, aby zbytečně trpěla. Neuznává ani podle něj pokrytecké rozdělení zvířat na mazlení a na jídlo. Klíčový je pro něj praktický přístup k veganství. Co mu veganství přineslo? Změnu! Pavel zhubnul, je méně nemocný a pociťuje větší přísun energie.

Krom veganství se Pavel úspěšně věnuje i tvorbě webových stránek a poskytování kurzů, které jak se v podcastu dozvíte, jsou zajímavé nejen svou náplní, nýbrž i originální svým názvem. Svůj úspěch Pavel vidí v tom, že teď si může čas organizovat podle sebe, což považuje za komfort. Jak prozrazuje, už od mala touží nemít klasickou práci. Ostatním vzkazuje, rozhodně se do změny pustit. Zejména pokud máte nápad, je potřeba jej využít a najít si podporu v okolí.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Návod, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
Pavel doporučuje knihu „Vegan v kondici“ od Brendana Braziera, knihu „Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem“ od Jasona Frieda a Davida H. Hanssona  knihu od Tomáše Hajzler „Peníze nebo život“.

Motto a citát:
Pavel se často obrací na citát od Václava Havla se zněním: „naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl bez ohledu na to, jak to dopadne“.

Aha efekt:
Největším aha efektem je pro Pavla zjištění, že lidé jsou za jeho práci ochotni zaplatit mnohem více. Jeho dalším aha efektem je skutečnost, že pokud člověk chce růst, musí se přirozeně postavit strachu čelem.

Moderní nástroj:
Pavel používá na evidenci úkolů, psaní textů, editaci webů programátorský textový editor PSPad. Má záložky, pár užitečných funkcí na práci s textem, což mi bohatě dostačuje. V menší míře používá Toggl a Trello. Z webů o podnikání jednoznačně doporučuje blog portálu Na volné noze, z veganských zdrojů se mu líbí Kuchařka ze Svatojánů (nejenom čistě veganské recepty).

Největší chyba či poučení:
Pavlovo ponaučení má podobu okamžiku, kdy zjistil, jak moc je důležitá zpětná vazba. Nápad není dobré dlouho držet pod pokličkou.

Kontakt:
Utržené sluchátko: +420 777 328 413
Kurzy: www.naucmese.cz/pavel-ovesny
Web: pavelovesny.cz
www.vegmania.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *