banner-petr-hirsch

40 – Petr Hirsch – poutník na cestě dlouhé 16 000 kilometrů

prehrat-rozhovor

Myšlenka vydat se na poutní cestu do Santiago de Compostela přišla v době, kdy Petr Hirsch zažíval těžké chvíle v osobním životě. V tu chvíli neměl reálnou představu o tom, co taková pouť obnáší, neměl ani fyzičku, přesto vyšel ze svého domova, kterým mu v tu dobu byl Dvůr Králové. Neletěl ani nepoužil jiný dopravní prostředek, šel pěšky. Zajímá tě, jak Petr – poutník úspěšně zvládl tak dlouhou cestu? Co na své pouti prožíval a jestli mu cesta pomohla urovnat si myšlenky? Společně s Petrem – poutníkem se vydej na cestu a poslechni si v podcastu, jak Petr svou pouť popisuje.

foto-petr-hirschJak Petr v podcastu úspěšných prozradil, na svých cestách zažil mnohé. Rozhodl se utratit co nejméně peněz, proto nevyužíval hotely ani jiná ubytování. Spal, kde se dalo, ale nestěžuje si. Co ho naprosto učarovalo je dobrota lidí, které potkal. Hodně z nich ho nechalo u sebe přespat, poskytli mu jídlo a jinak mu pomohli. Od nich si pak Petr bral adresy a ze svého cíle – Santiaga de Compostela posílal desítky pohlednic.

Příchod do Santiaga de Compostela vyšel na 24. prosinec, aniž by to Petr plánoval. Možná si říkáte, že tímto pouť ukončil, ale kdepak. Petr se rozhodl v cestě pokračovat a stal se poutníkem. Vyrazil do Jeruzaléma, z původních plánovaných 3 000 kilometrů bylo 16 000 kilometrů, které úspěšně zvládnul. Na cestě tak strávil 2 roky, což byla pro Petra dostatečně dlouhá doba pro uspořádání si myšlenek. Cesta mu v mnohém pomohla, rozhodně ovlivnila úspěšně celý jeho příští život.Chceš se i ty vydat na svou cestu? Poslechni si podcast, kde tě Petr inspiruje a možná, že zodpoví i některé tvé otázky.

♠ Až si ho poslechneš, napiš mi, čím tě Petr zaujal:) Máš tip na hosta? Dej mi vědět nebo nás propoj:) Děkuji.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
Bible a v ní Nový zákon

Motto a citát:
Petrovou mantrou je slovíčko „děkuji“.

Aha efekt:
Za aha efekt Petr považuje laskavost a vstřícnost neznámých lidí, kteří mu na cestě pomohli.

Moderní nástroj:
Na své pouti Petr používal papírové mapy, laptop, který ho spojoval se světem, navigaci, aplikaci mapy.cz a další vychytávky.

Největší chyba či poučení:
Petr by na své pouti nic neměnil, podle něj vše proběhlo tak, jak mělo.

Kontakt:
Web: www.pout.eu
FB: uPoutnika
Osobní web: Petr Hirsch

Rozhovor moderovala Ing. Zdenka Tomaidesová, koučka a lektorka soft skills v oblasti psychologie prodeje, komunikace a osobního růstu.