banner-petr-sigut

18 – Petr Šigut – úspěšně hlídá děti napříč republikou

prehrat-rozhovor
Petr Šigut je úspěšným tvůrcem a spoluzakladatelem projektu Hlídačky.cz, který už tři roky vede se svými dvěma kamarády. Díky němu je schopen uhlídat děti takřka po celé republice, respektive je schopný zajistit hlídání rodičům, kteří ho potřebují. Jak nápad na projekt vznikl a jak si na tom Hlídačky.cz stojí dnes, po třech letech působení? To a mnohem více se dozvíte v podcastu úspěšných. Jak pro v rozhovoru pro Zdenčin pokec foto-petr-sigutPetr uvádí, nápad vytvořit tento projekt vznikl zcela spontánně, když Petr přemýšlel nad situací v budoucnu, kdy bude mít děti a jak pro ně zajistí hlídání. Zkrátka a dobře chtěl vymyslet lepší řešení baby sittingu.

Petr prozradil, že projektu velice pomohla účast v programu StartUp Yard, který vybírá začínající podnikatele se zajímavým podnikatelským záměrem, kterým poskytne finanční pomoc a rady do začátku. Jak Petr tvrdí, byla tato zkušenost velice přínosná, neocenitelná byla i volná diskuze s mentory, díky nimž měl spoustu rad, tipů a nápadů.

Pro Petra je podnikání velikým přínosem a jeho hnacím motorem je jeho vnitřní motivace. Možná hlavně díky ní dnes projekt Hlídačky.cz funguje tak dobře. Za největší úspěch Petr považuje spokojené ohlasy maminek na hlídačky dětí a jak prozrazuje, jejich výběr je podrobován nejrůznějším požadavkům, hlídačky absolvují kurzy první pomoci a jsou jinak školeny.

Celá služba funguje podobně jako sociální síť, kdy si maminky podle profilů hlídaček vyberou tu svou, dobře fungují i zpětné ohlasy a hodnocení hlídaček. Jak Petr pro Zdenčin pokec prozrazuje, aktuální počet hlídaček dětí přesahuje číslo 4200, které pokrývá celou Českou republiku. Petr nakousnul i možnost expanze na další trhy, stejně jako další vylepšování projektu. Všem, kteří přemýšlejí o změně, Petr doporučuje nebát se, neotálet a s nápadem jít co nejdříve do světa.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Návod, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
„Piknik u cesty“ od bratrů Strugackých, „Solaris“ od Stanislawa Lema nebo „Hrabě Monte Christo“ od Alexandra Dumase st.

Motto a citát:
Petr doporučuje nebát se, neotálet a s nápadem jít co nejdříve do světa.

Aha efekt:
Velkým aha efektem bylo pro Petra zjištění, že pouhým přemýšlením a taktizováním se člověk nikam nedostane, je potřeba jít a věci řešit postupně.

Moderní nástroj:
Google Music a Boomerang for Gmail – dneska už existují různé alternativy, ale já preferuji Gmail a tohle rozšíření umožňuje vracet emaily do inboxu v zadaný čas.

Největší chyba či poučení:
Petr si není vědom žádné chyby, možná by vše řešil maličko rychleji.

Kontakt:
https://cz.linkedin.com/in/petr-sigut-35115143
https://www.facebook.com/sigutp
https://www.hlidacky.cz/tym-hlidacky