banner-tigran

37 – Tigran Hovakimyan – Humor je mým řemeslem!

prehrat-rozhovor

Ahoj, vítám tě v mém dalším podcastu, ve kterém s hostem probereme téma humoru. Smějete se rádi? Umíte vykouzlit úsměv na tváři  lidí v publiku? Umíte pobavit své publikum? Tigran Hovakimyan to umí a v podcastu nám řekne jak na to.  Jelikož se živí jako komik ve Stand – Up comedy, humor je jeho řemeslem! Tvořit humor a předstoupit s ním před své publikum je jako jít s kůží na trh, tvrdí Tigran a dodává, že ne všechno, co připadá vtipné jemu, je vtipné i pro ostatní. Možná i proto si každý svůj výstup nejprve vyzkouší na nečisto, jen na pár lidech. Teprve až potom si troufne na větší publikum. Tigran také tvrdí, že stačí věc špatně formulovat a už to není tak legrační, jak mu to v myšlence přišlo. Zkrátka a dobře dá dost práce rozesmát početné publikum. O sobě Tigran tvrdí, že se ještě učí. Vzorem jsou mu Stand – Up komici ze zahraničí, které rád poslouchá a učí se od nich.

foto-tigranJak Tigran uvádí, je nejdůležitější spojit se s publikem a dodává, že i ticho může být svým způsobem vtipné. Také se mu líbí, když člověk u humoru přemýšlí. Prý je dobré do publika si maličko šťouchnout, ale ne ho urazit. Tigran je původem z Arménie, kde je podle něj humor mnohem hlubší. Jaké jsou jeho další sny a plány? Prozradí v podcastu, kde se o humoru nejen mluví.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
Tigran doporučuje knihu Flow, kterou napsal Mihaly Csikszentmihalyi a knihu Prorok od Chalíla Džibrána.

Motto a citát:
Tigran se řídí heslem, že nic není stálé, a že tenhle moment tady nebude navždycky.

Aha efekt:
Aha efekt Tigran zažil v době před vystoupením, kdy měl opravdu velkou trému a kdy volal kamarádovi s tím, že to nejspíš nezvládne. Kamarád ho podpořil a pak to bylo Tigranovo nejlepší vystoupení vůbec. Po této zkušenosti pak Tigran začal hledat cesty, jak zvýšit svou jistotu.

Moderní nástroj:
Při své práci Tigran používá poznámkový blok v mobilu, klasický papírový diář a hodně sleduje web youtube. 

Největší chyba či poučení:
Tigran si myslí, že vše dopadlo tak, jak to dopadnout mělo a nejspíš by na tom nic neměnil.

Kontakt:
FB: Tigran Hovakimyan