banner-veronika-kostova

15 – Veronika Kostová – úspěch interierové designérky

prehrat-rozhovor

Veronika Kostová se věnuje malování a pracuje jako interiérová designérka. Působí jako lektorka kresby a interiérová designérka. V této oblasti začala pracovat již po studiích, ale až po krátké pomlce, kdy studovala a učila francouzštinu, se k designu opět vrátila a uskutečnila si svůj sen. Co bylo jejím hnacím motorem a jak cestu k úspěchu vnímá Veronika? Pohodlně se usaďte a poslechněte si rozhovor v podcastu úspěšných. Jak Veronika v rozhovoru pro Zdenčin pokec přiznává, byla cesta k tomu, co dělá dnes velice trnitá a nepřímá.

Po vystudování střední školy pracovala jako výtvarnice, pak začala se studiem českého a francouzského jazyka. Francouzštinu později i učila a svou uměleckou kariéru považovala za uzavřenou. Její rozhodnutí vše změnit přišlo až u založení společné firmy s manželem a s vážným úrazem syna.foto-veronika-kostova

Dnes Veronika  podniká jako interiérová designérka, kde svým klientům nabízí změnu jejich interiéru. Její klientelou jsou zejména ženy ve věku 35-40 let, které se stěhují do nového domu, bytu a chtějí si jej hezky zařídit, samy však nevědí jak na to. Jak Veronika uvádí, délka její práce je různá – půl roku, až rok. Podle ní je to velký krok, který stojí hodně peněz, a proto není kam spěchat.

Za součást svého snu považuje i „Ateliér 45“, který vede se svou kamarádkou a ve kterém nabízí kurzy malování pro ostatní. Tam naplno pociťuje návrat k umění. Zájemce o kurz nerada oslovuje klienty, a proto o nich mluví spíše jako o studentech. Jak Veronika prozrazuje, navštěvují kurz především ženy, muži jsou  výjimkou. Kurz Veronika nazývá antistresovou terapií, při které si mohou zájemci odpočinout a možná v sobě najít i schopnost, o které ani nevěděli, že mají.

Podle Veroniky je velmi důležitý přístup, ať už ke klientům v interiérovém designu nebo ke studentům v ateliéru, kteří se jí nějakým způsobem otevřou a pozvou ji do svého soukromí. Z jejich kreseb a zařízení domovů se dá poznat hodně. Tím pádem i Veronika považuje za důležité nabídnout jim to samé, jen tak může být jejich vztah rovnocenný. Její práci ovlivňuje i pobyt ve Francii, která je pro Veroniku inspirující.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře! Tip, jak poslouchat podcasty.

Tipy pro posluchače

Nejoblíbenější kniha:
„Jak voní tymián“ Marcel Pagnot

Motto a citát:
Veronika nemá žádný citát, vždy když potřebuje jde na procházku se svým psem, kde si dokonale pročistí hlavu.

Aha efekt:
S
vůj aha efekt Veronika popisuje jako každodenní malá prozření.

Moderní nástroj (internet/business/software):
Veronika používá Instagram, profesionální Sketchup a CorelDRAW, jinak více upřednostňuje klasický diář.

Největší chyba či poučení:
Za svou chybu a také ponaučení považuje špatný výběr prvotního partnera k podnikání.

Kontakt:
tel. +420 603 821 536
info@veronikakostova.com
www.atelier45.cz
www.veronikakostova.com
Skype – veronikakost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *