46-zdenka-walt-disney

46 – Zdenka – Snílkem i kritikem zároveň podle strategie Walta Disneye

prehrat-rozhovor

Ahoj, vítám tě v mém dalším podcastu, ve kterém budu mluvit o strategii Walta Disneye. Tu ráda používám při koučování a dnes si ji můžeš vyzkoušet i ty. Máš nápad na projekt, už dlouho chceš něco podniknout, ale bojíš se možných rizik? Nebo si naopak rizika uvědomuješ a k projektu ti chybí snílek, který by ti dodal odvahu? Jsi špatný v organizaci a potřebuješ nějakého realizátora, který by tvému projektu či nápadu dal tvar? A víš, že můžeš být třemi osobami provázejícími tvůj projekt najednou? Strategie Walta Disneye z tebe udělá snílka, realizátora a kritika zároveň. A tak se konečně tvůj projekt pohne!

Jak začít?

Vezmi si tři židle a postav je doprostřed místnosti. Postupně si na každou z nich sedej – na první jako snílek, na druhou jako organizátor či realizátor a na třetí jako kritik, v našem případě spíše ochránce nebo konstruktivní kritik. Přemýšlej nahlas a klaď si otázky nebo ještě lepší je nech se otázkami vést koučem. Následně pak společně vypracujete konkrétní strategii pro tvůj nápad.Ebook-kaizen-chci-zmenu

Výhodou je to, že máš čas přemýšlet a hledat v sobě odpovědi a více se tak soustředit na celý proces přemýšlení a hledání odpovědí. V čem tě povzbuzuje snílek a od čeho tě odrazuje kritik?

Strategie je velmi oblíbená. Pochází z Neurolingvistického programování/NLP, což představuje kreativní a zážitkové techniky. Navíc patří mezi hravé techniky využívající práci s emoční inteligencí, které jsem využila ve svém e-booku „Kaizen – chci změnu„. Úspěšně ji využívám u svých klientů při hledání nové kariérní cesty, pro tvorbu prezentací, při plánování stavby rodinného domu, dotváření různých pracovních projektů, ale i při firemních trénincích při hledání strategie u vybraných projektů.  Přínosem tvořivé strategie Walta Disneye je, že ti pomůže utřídit si myšlenky a třeba se konečně k projektu odhodlat.

Stejně jako paní Hanka, kterou v podcastu uvádím a která si díky úspěšné strategii Walta Disneye začala úspěšně plnit svůj sen. Chceš vědět, jak na to? Klikni na podcast, po kterém si tvořivou strategii Walta Disneye můžeš vyzkoušet sám nebo v rámci koučinku se mnou. S touto strategii se můžeš setkat v některých z mých kurzů jako např. Sebepoznání pro ženy nebo Kreativita – zvyšování potenciálu a vnímavosti. Individuální s ní pracuji v rámci osobního koučování.

Celý rozhovor si poslechneš v podcastu nahoře nebo dole je video! Tip, jak poslouchat podcasty. Staňte se odběratelem YouTube kanálu. Nově recenze knížek.

TIP č.1: Články z mého blogu – Chci změnu – Máte sen? Realizujte ho:) a Dojdete do svého cíle nebo zůstanete na půl cesty?

TIP č. 2: Citát, který se mi líbí „Ať už jsme kdekoliv, je to jen zastávka na cestě jinam. Ať děláme cokoliv, dobře nebo špatně, je to jen příprava na něco dalšího, jiného.“ Robert Louis Stevenson

TIP č.3: Sledujte Zdenčin pokec i na Instagramu:)